11
آموزش ساخت ایمیل

چجوری ایمیل درست کنم؟ (در ۳۰ ثانیه ایمیل بساز)

برای ایجاد ایمیل می توانید از سایت های زیادی استفاده کنید که متداول ترین آنها جمیل و یاهو هستند. در مقاله بعدی نحوه ایجاد ایمیل در جمیل را توضیح خواهم داد.

چگونه ایمیل درست کنیم؟

 

برای وارد شدن به جمیل روی این متن کلیک نمایید.

شما به صفحه Create your Google Account وارد میشوید و فرم زیر را مشاهد میکنید.

ایجاد ایمیل

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید. در این فرم ابتدا نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی در قسمت Name پر می کنید.

گزینه بعدی Choose Your Username می باشد که همان آدرس ایمیل شماست

با وارد کردن آدرس مورد نظر (شامل حروف ، اعداد و دوره ها) ، رفتن به بخش بعدی اگر آن آدرس توسط شخص دیگری از قبل انتخاب نشده باشد ، طبیعی است ، اما اگر این نام کاربری قبلاً توسط شخص دیگری با یک پیام برای خطایی به عنوان متن زیر با رنگ قرمز ظاهر می شود.

That username is taken. Try another.

چطوری ایمیل درست کنیم

و از شما می خواهد نام کاربری دیگری (آدرس ایمیل) را انتخاب کنید. این کار تا زمانی که آدرس قابل قبولی ارائه ندهید ادامه خواهد داشت

توجه داشته باشید که در آدرس ایمیل فقط می توانید از حروف انگلیسی، اعداد، نقطه(.) و خط تیره به صورت زیر خط (Under score) (_) استفاده کنید .

پس از آن باید کلمه عبور مناسب را در قسمت Create a password وارد کنید و تکرار آن را در قسمت Confirm your password مجدد تایپ کنید.

رمز ورود توسط Google ارزیابی می شود و در صورت عدم پذیرش پیام هشدار نمایش داده می شود. ممکن است دو گذرواژه یکی نباشند یا گذرواژه شما خیلی ساده باشد. این یک نامه است.

لطفاً آدرس ایمیل و گذرواژه خود را به خاطر بسپارید ، زیرا برای دسترسی به آن باید آدرس ایمیل خود را به خاطر بسپارید.

ساخت ایمیل

در بخش بعدی ، شما باید تاریخ تولد خود را در میلاد وارد کنید. اگر تاریخ تولد خود را نمی دانید با استفاده از سایت هایی هماندد time.ir تاریخ تولد شمسی خود را به میلادی تبدیل کنید.

در فیلد بعدی جنسیت خود را در قسمت Gender انتخاب کنید. اگر مثل من خانم هستید Female، اگر آقا هستید Male و در سایر موارد(!) Other را انتخاب کنید و اگر دوست ندارید بگویید گزینه Rather Not Say را برگزینید.

در قسمت Mobile Phone شماره موبایل  خود را وارد کنید. به گوگل اعتماد کنید،

اگر بعداً رمز عبور خود را فراموش کنید یا در موارد حساس دیگر ، این شماره تلفن به شما تعلق می گیرد. به طور پیش فرض ، ایران با +۹۸ برای شما وارد می شود (اگر از نرم افزار جایگزین VPN یا سوئیچ فیلتر استفاده می کنید ، چنین نیست).

در قسمت Your current email address در صورتی که در حال حاضر آدرس ایمیلی دارید آن را وارد کنید.

اگر از قبل آدرس ایمیل ندارید ، توصیه می شود آدرس ایمیل همسر یا دوست صمیمی خود را در این قسمت وارد کنید. اگر رمز ورود خود را فراموش کنید یا در موارد حساس دیگر این آدرس به شما کمک خواهد کرد.

در قسمت آخر Location یا محل سکونت خود را انتخاب کنید. به طور پیش فرض این قسمت روی Iran قرار دارد که آن را تغییر ندهید بهتز است.

در نهایت روی Next Step کلیک کنید تا به مرحله بعد برویم.

در این مرحله ، احراز هویت را وارد خواهید کرد. اگر شماره تلفن همراه خود را وارد کرده باشید ، کار شما ساده است.

بهتر است گزینه txt massage ار انتخاب نمایید تا گوگل برای شما کدی ۶ رقمی  به شماره موبایلی که وارد کردید ارسال کند.در صورتی که voice massage را انتخاب کنید تلفن همراه شما زنگ میخورد و کد مربوطه برایتان خوانده میشود.

پس از زدن دکمه continue و وارد کردن کد ایمیل برای شما ساخته میشود.

———–.

برای ساخت ایمیل سایت های زیادی فعالیت میکنن که پیشنهاد ما Gmail هست

۱.به آدرس mail.google.com برید

۲.از قسمت سمت راست بالا Create An Account رو کلیک کنید

۳.در قسمت Name اسمتون رو بنویسید

۴.در قسمت Choose you username یه اسم به دلخواه برای ایمیلتون انتخاب کنید.
به عنوان مثال : myemail@gmail.com

۵.در قسمت های Cretae a password و Confirm your password یک پسورد برای خود انتخاب کنید.پسورد حداقل باید ۸ رقم باشه

۶.در قسمت Birthday تاریخ تولد خودتون رو انتخاب کنید

۷.در قسمت Gender اگر آقا هستید گزینه Male و اگر خانم هستید Famale رو انتخاب کنید

۸.در قسمت Mobile phone هم شماره موبایل خودتون رو وارد کنید

۹.در قسمت Prove You,r not a robot هم حروف و اعدادی رو که تو تصویر میبینید رو وارد کنید

۱۰.در آخر هم تیک گزینه ی I agree with google terms of service رو بزنید و تمام

منبع:
چجوری

—————.

چگونه ایمیل بسازیم

حالا سراغ آموزش ساخت ایمیل می‌رویم. توجه داشته باشید که به دلیل کاربرد بیشتر موبایل در این روزها، این آموزش‌ها بر اساس ساخت ایمیل با موبایل طراحی‌شده‌اند. البته تقریباً همه مراحل مشابه ساخت ایمیل با کامپیوتر هستند و برای کامل‌تر شدن آموزش در مواقع لزوم تصاویر مراحل در نسخه کامپیوتر را نیز قرار داده‌ایم.

 

چگونه ایمیل جیمیل بسازیم

محبوب ترین و پرکاربرترین سرویس ایمیل جهان gmail است. این ایمیل که از سوی گوگل ارائه می شود هم اکنون به عضو جدایی ناپذیر زندگی میلیاردها نفر در جهان تبدیل شده است. در زیر آموزش ساخت جیمیل در موبایل و دسکتاپ را ارائه می کنیم.

 

چطور جیمیل بسازیم ؛ در اندروید و iOS

با توجه به اندرویدی بودن بخش بزرگی از گوشی‌های همراه، داشتن سرویس ایمیل گوگل یا همان جیمیل بسیار کاربردی و یا حتی می‌توان گفت حیاتی است. بسیاری از اطلاعات کاربران اندروید بر روی حساب جیمیل آن‌ها ذخیره می‌شود و با استفاده از آن می‌توانند به بسیاری از سرویس‌های گوگل دسترسی داشته باشند. به همین دلیل است که بسیاری از کاربران عبارت «میخوام جیمیل بسازم» را گوگل می‌کنند.

برای ساخت جیمیل در گوشی موبایل، ابتدا باید وارد سایت گوگل شوید. مانند تصویر زیر مرورگر خود را باز کنید و وارد سایت www.google.com شوید. کلید Sign in در گوشه سمت راست را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است فشار دهید.

چگونه جیمیل بسازیم

حالا وارد صفحه‌ای مانند تصویر زیر می‌شوید که صفحه ورود به ایمیل است. با توجه به اینکه هنوز ایمیلی ندارید باید ثبت‌نام کنید. قسمت more options را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است انتخاب کنید.

چگونه جیمیل بسازیم

همان‌طور که می‌بینید با تب جدیدی باز می‌شود که در آن باید گزینه Create account را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است انتخاب کنید.

چگونه جیمیل بسازیم

حالا مانند تصویر زیر وارد صفحه ثبت‌نام ایمیل شده‌اید و باید مشخصات خود را وارد کنید. در قسمتی که با عدد ۱ مشخص کرده‌ایم باید نام کوچک خود را وارد کنید و در قسمتی که با عدد ۲ مشخص کرده‌ایم باید نام خانوادگی خود را بنویسید.

چگونه جیمیل بسازیم

در قسمتی که با عدد ۳ مشخص‌شده است باید نام موردنظر خود برای آدرس ایمیل خود یا همان آی‌دی (id) خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر این آی‌دی قبلاً توسط افراد دیگری استفاده‌شده باشد گوگل با یک پیام قرمزرنگ در زیر محل نوشتن آی‌دی، آن را به شما اطلاع می‌دهد و حتی به شما آی‌دی‌های که استفاده‌نشده‌اند را پیشنهاد می‌کند.

در قسمتی که با عدد ۴ مشخص کرده‌ایم، باید پسورد یا همان رمز عبور خود را بنویسید. برای آنکه رمز عبور شما استحکام لازم در برابر هکرها را داشته باشد باید حداقل ۸ کاراکتر باشد و از ترکیب عدد و کلمه استفاده کنید. هرگاه نوار سبزرنگ زیر محل نوشتن رمز عبور سبز شد، یعنی رمز انتخابی شما استحکام لازم را دارد و از سوی گوگل به لحاظ فنی تائید می‌شود.

به قسمت‌های پایین‌تر صفحه بیایید. مانند تصویر زیر در قسمتی که با عدد ۱ مشخص‌شده است باید بار دیگر رمز عبور خود را وارد کنید. در قسمتی که با عدد ۲ مشخص‌شده است باید به ترتیب ماه، روز و سال تولد خود به میلادی را وارد کنید. اگر تاریخ میلادی تولد خود را نمی‌دانید، می‌توانید از سایت www.time.ir برای تبدیل تاریخ خورشیدی به میلادی کمک بگیرید. در قسمتی که با عدد ۳ مشخص‌شده است نیز باید جنسیت خود را مشخص کنید.

چگونه جیمیل بسازیم

بازهم به قسمت‌های پایین‌تر فرم بیایید. در این قسمت باید شماره تلفن همراه خود و محل زندگی خود را مشخص کنید. معمولاً به‌صورت پیش‌فرض گوگل بر اساس IP شما مکان شمارا تشخیص می‌دهد. از قسمتی که در تصویر زیر با عدد ۱ مشخص‌شده است باید ایران را انتخاب کنید و در قسمتی که با عدد ۲ مشخص‌شده است باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

توجه داشته باشید که در ادامه کد کشور که +۹۸ است باید شماره تلفن همراه خود را بدون ۰ وارد کنید. مثلاً اگر شماره تلفن همراه شما ۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹ است، باید آن را به‌صورت +۹۸۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹ وارد کنید. برای فهم بهتر می‌توانید از نمونه پرشده در تصویر زیر کمک بگیرید. در ضمن توجه داشته باشید که این شماره برای احراز هویت شما است و حتماً در لحظه ثبت‌نام باید فعال باشد.

قسمتی که با شماره ۳ مشخص‌شده است مربوط به ایمیل‌های دیگر شما است و درصورتی‌که ایمیل دیگری دارید، می‌توانید آدرس آن را در اینجا وارد کنید. درنهایت قسمتی که با شماره ۴ مشخص‌شده است مربوط به محل زندگی شما است که باید ایران را در آن انتخاب کنید. در انتها کلید چگونه با گوشی ایمیل بسازیم را فشار دهید تا به مرحله بعدی ثبت‌نام بروید.

چگونه با گوشی ایمیل بسازیم

حالا گوگل از شما می‌خواهد تا تائید کنید که به قوانین جیمیل متعهد هستید. با نمایش فرمی مانند تصویر زیر، علامت رو به پایین که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است را فشار دهید تا به پایین فرم برسید.

چگونه جیمیل بسازیم

با چند بار زدن علامت رو به پایین به تصویری مانند تصویر زیر می‌رسید. حالا کافی است تا علامت چگونه با گوشی ایمیل بسازیم را فشار دهید تا تائید کنید که قوانین گوگل را پذیرفته‌اید.

چگونه با گوشی ایمیل بسازیم

در این مرحله وارد صفحه‌ای مانند تصویر زیر می‌شوید تا پیامک تائید شماره تلفن همراه را دریافت کنید. در کادری که مشخص‌شده است شماره تلفن همراه شما که پیش‌ازاین ثبت کرده‌اید وجود دارد. با فشردن کلید چگونه با گوشی ایمیل بسازیم تائید می‌کنید که این شماره شما است و می‌خواهید که برای شما پیامک تائید ارسال شود.

آموزش ساخت ایمیل

پس از چند لحظه (ممکن است بین چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد) پیامکی از سوی گوگل به شما ارسال می‌شود که حاوی یک عدد ۶ رقمی است. عدد مذکور را در کادری که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است وارد کنید و کلید چگونه با گوشی ایمیل بسازیم را فشار دهید.

blank

حالا گوگل پیامی مانند تصویر زیر را نمایش می‌دهد و در آن به شما برای ورود به جیمیل خوش‌آمد گویی می‌کند. بازهم کلید چگونه با گوشی ایمیل بسازیم فشار دهید.

آموزش ساخت ایمیل

حالا بازهم به صفحه اول گوگل بازمی‌گردید، با این تفاوت که کادر گوشه سمت راست بالا که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است، نشان می‌دهد که شما با آی‌دی خود وارد سایت گوگل شده‌اید و آی‌دی شما در این کادر نمایش داده می‌شود.

blank

حالا برای اینکه از حساب خود خارج شوید، به پایین صفحه بیایید و کلید Singn Out را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است فشار دهید. توجه داشته باشید که حتماً از حساب خود خارج شوید، به‌خصوص در زمانی که با تلفن همراه شخص دیگری وارد حساب گوگل خود شده‌اید.

آموزش ساخت ایمیل

بار دیگر صفحه اول گوگل نمایش داده می‌شود، با این تفاوت که در کادر بالای سمت راست که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است خبری از آی‌دی شما نیست و Sign in نوشته‌شده است. این به معنی آن است که شما از حساب خود خارج‌شده‌اید. برای اینکه بار دیگر وارد حساب خود شوید، روی همین دکمه کلیک کنید.

blank

صفحه‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که دو کادر در آن وجود دارد. در کادر اول آی‌دی یا همان نام کاربری خود را وارد کنید و در کادر پایینی رمز عبور خود. در انتها کلید blank را فشار دهید. فرآیند وارد شدن به حساب خود ازاین‌پس به همین شکل است.

آموزش ساخت ایمیل

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، بازهم در کادر گوشه سمت راست بالا، آی‌دی شما مشاهده می‌شود که به معنی وارد شدن شما به حساب خود است.

ساختن ایمیل

 

چگونه جیمیل بسازیم ؛ در کامپیوتر

همان‌طور که پیش‌تر گفتم فرآیند ساخت جیمیل در کامپیوتر و موبایل چندان تفاوتی ندارد. در اینجا به‌طور خلاصه این فرآیند را به شکل تصویری نشان می‌دهیم. ابتدا وارد سایت گوگل شوید و از گوشه سمت راست که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است روی Gmail کلیک کنید.

ساختن ایمیل

صفحه‌ای مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود و در آن گزینه Create an account را که در تصویر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است را کلیک کنید.

ساختن ایمیل

حالا مانند تصویر زیر صفحه فرم ثبت‌نام باز می‌شود. از این مرحله، کاملاً مشابه ساخت جیمیل با موبایل است که پیش‌ازاین آموزش دادیم.

ساختن ایمیل

حالا اگر بخواهید از کامپیوتر وارد جیمیل خود شوید، بازهم باید وارد صفحه جیمیل در گوگل شوید که پیش‌ازاین برای شروع ساخت جیمیل وارد آن شده بودید. از گوشه سمت راست بالا روی گزینه Sign in که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است کلیک کنید.

ساختن ایمیل

صفحه‌ای مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود. در تنها کادر موجود که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است، آی‌دی خود را وارد کنید و سپس کلید چگونه ایمیل بسازیم را کلیک کنید.

blank

حالا صفحه مانند تصویر زیر تغییر می‌کند و از شما می‌خواهد رمز عبور خود را وارد کنید. در کادری که در تصویر زیر با فلش زردرنگ نمایش داده‌شده است، رمز عبور خود را وارد کنید و در انتها بازهم کلید چگونه ایمیل بسازیم را فشار دهید.

چگونه ایمیل بسازیم

حالا صفحه‌ای مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود که در آن گوگل اطلاعات شمارا نشان داده و شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنید. بااین‌حال در این مرحله این کار الزامی نیست. کلید Done را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ نمایش داده‌شده است فشار دهید.

چگونه ایمیل بسازیم

حالا محیط ایمیل شما در برابرتان است. در این محیط می‌توانید ایمیل‌های خود را خوانده و برای دیگران ایمیل ارسال کنید. توجه داشته باشید که از هر کامپیوتری که وارد ایمیل خود می‌شوید، پس از پایان کار خود، حتماً از ایمیل خود خارج شوید، و بدون خارج شدن مرورگر را نبندید. برای خارج شدن از ایمیل روی آیکون حساب خود در گوشه بالای سمت راست پنجره، که در تصویر زیر با فلش زردرنگ نمایش داده‌شده است کلیک کنید.

چگونه ایمیل بسازیم

در همان قسمت یک تب کوچک باز می‌شود. برای خارج شدن از حساب خود، کلید Sign Out که در تصویر زیر با فلش زردرنگ نمایش داده‌شده است را فشار دهید.

چگونه ایمیل بسازیم
چگونه ایمیل بسازیم

حالا به صفحه اول گوگل هدایت می‌شوید. اگر از حساب خود خارج‌شده باشید، باید در گوشه بالای سمت راست پنجره که در تصویر زیر با فلش زردرنگ نمایش داده‌شده است، در کادر آبی‌رنگ مانند تصویر Sign in نوشته‌شده باشد. اگر در این کادر آی‌دی شما و یا عکس شما نمایش داده شود، به معنی این است که همچنان از حساب خود خارج نشده‌اید و افرادی که پس از شما از همان کامپیوتر استفاده می‌کنند، می‌توانند به ایمیل شما دسترسی داشته باشند.

 

چگونه ایمیل یاهو بسازیم

سالهای دور یاهو تنها سرویس ایمیل عمومی در دنیا بود. هنوز هم ایمیل اصلی بسیاری از افرادی که البته حالا دوره میانسالی را سپری می کنند یاهو است. در ادامه یادداشت نحوه ساخت ایمیل یاهو در تلفن همراه و کامپیوتر را آموزش می دهیم.

 

چگونه با گوشی ایمیل یاهو بسازیم

بیشتر مراحل ساخت ایمیل یاهو نیز مشابه ساخت جیمیل است، بااین‌حال در اینجا بازهم به‌صورت تصویری و گام‌به‌گام به شما چگونگی ساخت ایمیل یاهو را آموزش می‌دهیم.

برای ساخت ایمیل یاهو ابتدا از طریق آدرس www.yahoo.com وارد سایت یاهو شوید. سپس آیکونی که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است را فشار دهید.

چگونه ایمیل یاهو بسازیم

حالا پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود. قسمت Sign in که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است را انتخاب کنید.

چگونه ایمیل یاهو بسازیم

حالا پنجره‌ای مانند تصویر زیر در مقابل شما باز می‌شود که مربوط به ورود به حساب کاربری ایمیل است. برای اینکه ثبت‌نام کنید باید گزینه Sign up که در پایین قرار دارد و در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است را انتخاب کنید.

چگونه ایمیل یاهو بسازیم

حالا فرم ثبت‌نام برای شما باز می‌شود. در قسمتی که در تصویر زیر با عدد ۱ مشخص‌شده است نام کوچک خود را وارد کنید و در قسمتی که با عدد ۲ مشخص‌شده است نام خانوادگی خود را وارد کنید. در قسمتی که با عدد ۳ مشخص‌شده است باید آی‌دی پیشنهادی خود را وارد کنید. اگر آی‌دی انتخابی شما پیش‌ازاین توسط فرد دیگری استفاده و اشغال‌شده باشد، نوشته قرمزرنگی در پایین محل واردکردن آی‌دی این مسئله را به شما تذکر می‌دهد.

در قسمتی که با عدد ۴ مشخص‌شده است نیز باید رمز عبور خود را وارد کنید. محلی که در تصویر زیر با عدد ۵ مشخص‌شده است مربوط به شماره تلفن همراه شما است. ابتدا باید مثلث رو به پایین را که در تصویر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است را فشار دهید تا کشور خود را انتخاب کنید.

چگونه ایمیل یاهو بسازیم

برای انتخاب کشور و کد کشور پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که در آن باید ایران را انتخاب کنید.

چگونه ایمیل یاهو بسازیم

دوباره به پنجره قبلی بازخواهید گشت. حالا درجایی که در تصویر با عدد ۱ مشخص‌شده است شماره تلفن همراه خود را بدون صفر اول آن وارد کنید. سپس در ردیفی که با عدد ۲ مشخص‌شده است به ترتیب ماه، روز و سال تولد خود را به میلادی وارد کنید. در محلی که با عدد ۳ مشخص‌شده است نیز جنسیت خود را وارد کنید. درنهایت کلید  چگونه ایمیل یاهو بسازیم را لمس کنید تا به مرحله بعدی بروید.

ساخت ایمیل با موبایل

در این مرحله شماره همراه خود را تائید می‌کنید تا برای شما پیامک تائید هویت ارسال شود. کافی است کلید ساخت ایمیل با موبایل را لمس کنید تا پیامک کد تائید برای شما ارسال شود.

ساخت ایمیل با موبایل

پس از چند لحظه (بین چند ثانیه تا چند دقیقه) پیامکی از سوی یاهو برای شما ارسال می‌شود و در آن کدی ۵ رقمی ارسال می‌شود. کد را به خاطر بسپارید و در کادر وسط صفحه که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است وارد کنید. در انتها کلید ساخت ایمیل با موبایل را فشار دهید.

ساخت ایمیل با موبایل

حالا صفحه‌ای برای شما نمایش داده می‌شود و ساخت موفقیت‌آمیز اکانت یاهو را به شما تبریک می‌گوید. برای تکمیل کار خود کافی است کلید ساخت ایمیل با موبایل را لمس کنید.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

حالا شما ایمیل خود را ساخته‌اید و یاهو شمارا به صفحه اول سایت خود هدایت کرده است. همان‌طور که در آیکون گوشه بالای سمت راست کادر که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است می‌بینید، شما در حال حاضر با حساب کاربری یاهو خود وارد سایت یاهو شده‌اید. روی همان آیکون کلیک کنید.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

پنجره‌ای در برابر شما باز می‌شود. برای دسترسی به صندوق ایمیل‌های خود قسمت Inbox را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است لمس کنید.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

حالا به‌احتمال‌زیاد با تصویری مانند زیر روبرو می‌شوید که شمارا تشویق می‌کند تا از اپلیکیشن اختصاصی ایمیل یاهو برای استفاده از خدمات پست الکترونیک یاهو استفاده کنید. برای رفتن به مرحله بعد کافی است این کادر را با زدن علامت ضربدر گوشه بالای سمت راست ببندید.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

حالا در صندوق پست الکترونیکی یاهوی خود هستید. برای خارج شدن از ایمیل خود باید Sign Out را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است لمس کنید.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

از ایمیل خود خارج شوید، دوباره به صفحه اول سایت یاهو هدایت می‌شوید، با این تفاوت که در آیکون گوشه سمت راست تصویر، خبری از آی‌دی شما نیست. برای ورود دوباره به حساب خود بار دیگر این آیکون را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است لمس کنید.

توجه داشته باشید که از اینجای آموزش، روند همیشگی ورود شما به حساب کاربری خود خواهد بود.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

پنجره ورود به صفحه بار دیگر باز می‌شود و دوباره قسمت Sign in را که با فلش زردرنگ مشخص‌شده است را فشار دهید.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

حالا در قسمتی که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است آی‌دی ایمیل خود را وارد کنید و در انتها کلید میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم را فشار دهید.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

در این صفحه باید رمز عبور خود را وارد کنید. در قسمتی که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است رمز عبور اکانت یاهو خود را وارد کنید و در انتها کلید میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم را لمس کنید.

میخوام ایمیل بسازم بلد نیستم

دوباره به صفحه اول یاهو هدایت می‌شوید و همان‌طور که در آیکون گوشه سمت راست بالای تصویر می‌بینید، در حال حاضر با اکانت یاهوی خود وارد سایت یاهو شده‌اید.

میخوام ایمیل درست کنم

 

آموزش ساخت ایمیل یاهو در کامپیوتر

ساخت ایمیل یاهو در کامپیوتر مشابه انجام این کار در تلفن همراه است. درواقع چیزی شبیه به مراحل بالا را طی می‌کنید و ایمیل یاهو خود را می‌سازید. بااین‌حال در اینجا اندک تفاوت‌های آن را به‌صورت تصویری به شما آموزش می‌دهیم.

ابتدا از آدرس www.yahoo.com وارد سایت یاهو شوید که با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبرو می‌شوید. در گوشه سمت راست بالای صفحه دکمه Sign in وجود دارد که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است. بر روی این دکمه کلیک کنید.

میخوام ایمیل درست کنم

حالا وارد صفحه ورود به حساب کاربری شده‌اید. برای ثبت‌نام ایمیل باید روی Sign up که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است کلیک کنید.

میخوام ایمیل درست کنم

حالا مانند تصویر زیر فرم ثبت‌نام در برابر شما باز می‌شود. از این مرحله به بعد کاملاً مشابه ساخت ایمیل در تلفن همراه است و می‌توانید همان مراحل را دنبال کنید.

میخوام ایمیل درست کنم

اگر بخواهید از کامپیوتر وارد ایمیل یاهوی خود شوید نیز باید مراحل مشابهی را طی کنید. بار دیگر وارد صفحه اول یاهو می‌شوید و بازهم دکمه Sign up را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است کلیک کنید.

میخوام ایمیل درست کنم

بازهم وارد صفحه ورود به حساب کاربری یاهو می‌شوید. اینجا در محلی که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است نام کاربری ایمیل یاهو خود را بنویسید و در انتها کلید میخوام ایمیل درست کنم را فشار دهید.

میخوام ایمیل درست کنم

حالا در اینجا باید رمز عبور ایمیل یاهو خود را بنویسید. در محلی که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است رمز عبور خود را بنویسید و در انتها روی کلید میخوام ایمیل درست کنم کلیک کنید.

میخوام ایمیل درست کنم

حالا به صفحه اول یاهو هدایت می‌شوید. همان‌طور که از آیکون گوشه سمت راست بالای صفحه که در تصویر زیر با فلش قرمزرنگ علامت‌گذاری شده است مشخص است، شما اکنون با حساب کاربری خود وارد سایت یاهو شده‌اید. برای ورود به محیط ایمیل خود باید بر روی آیکون نامه که در تصویر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است کلیک کنید.

میخوام ایمیل درست کنم

به‌احتمال‌زیاد پیامی برای شما ظاهر می‌شود و ضمن خوش‌آمد گویی، پیشنهاد می‌کند به‌صورت تصویری نحوه کار با ایمیل یاهو را فرابگیرید. علی‌الحساب علامت ضربدر را که در تصویر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است را کلیک کنید تا به مرحله بعدی آموزش برویم.

ساخت ایمیل با موبایل

حالا وارد محیط ایمیل یاهو شده‌اید. تمام ایمیل‌های ارسال‌شده به شما در این محیط قابل‌مشاهده است و می‌توانید از همین محیط برای دیگران ایمیل ارسال کنید. حالا برای خروج از این محیط باید ابتدا آیکون حساب کاربری خود در گوشه بالای سمت راست صفحه را که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است کلیک کنید.

ساخت ایمیل با موبایل

با باز شدن پنجره کوچک حساب کاربری، روی Sign out که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است کلیک کنید تا از ایمیل و حساب کاربری یاهو خود خارج شوید. توجه داشته باشید که اگر این کار را انجام ندهید و صرفاً به بستن مرورگر اکتفا کنید، هر شخص دیگری که بعد از شما، حتی پس از مدتی طولانی با همان مرورگر سایت یاهو را باز کند، به‌راحتی می‌تواند وارد حساب کاربری و ایمیل شما شود.

ساخت ایمیل با موبایل

بار دیگر به صفحه اول سایت یاهو هدایت می‌شوید. توجه داشته باشید که اگر به‌طور کامل از حساب کاربری خود خارج‌شده باشید، در گوشه سمت راست بالای صفحه، مانند تصویر زیر که با فلش زردرنگ مشخص‌شده است، باید دکمه Sign in وجود داشته باشد. اگر نام کاربری خود را در آنجا مشاهده کردید، یعنی هنوز از حساب کاربری خود خارج نشده‌اید.

 

آموزش ساخت ایمیل ؛ نکات بسیار مهم

تا اینجای کار فرایند ساخت ایمیل را یاد گرفتید و متوجه شدید که چطور ایمیل بسازید. حالا نوبت آن است که ما این یادداشت آموزش ساخت ایمیل را کامل تر کنیم و نکاتی را آموزش دهیم که هم در زمان ساخت ایمیل و هم هنگام استفاده از آن بسیار بسیار مهم هستند.

 

چگونه از ایمیل برای اینستاگرام و نرم افزارهای دیگر استفاده کنیم

هنگام ثبت‌نام در سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها، وقتی از شما آدرس ایمیل می‌خواهد، در محلی که از شما می‌خواهد رمز عبور خود را وارد کنید، نباید رمز عبور ایمیل خود را وارد کنید. درواقع آن سایت یا اپلیکیشن از شما خواسته است تا برای خود یک رمز برای استفاده از خدمات آن‌ها انتخاب کنید.

پس از ساخت ایمیل در هیچ سرویس، اپلیکیشن و سایتی از رمز عبور ایمیل خود استفاده نکنید و رمزهای دیگری را انتخاب کنید. این نکته برای اینستاگرام هم صدق می کند.

 

نحوه نوشتن آدرس ایمیل به چه صورت است و آدرس ایمیل را چگونه وارد کنیم؟

در اینجا باید یک سوءتفاهم بزرگ را برطرف کنیم؛ و آن‌هم نحوه نوشتن آدرس ایمیل است. توجه کنید که هیچ‌گاه ابتدای ایمیل WWW نمی‌آید. در زیر یک نمونه آدرس ایمیل شخصی را وارد می‌کنم تا این سوءتفاهم برطرف شود؛

SinaRahmani@gmail.com

همان‌طور که می‌بینید قبل از آدرس ایمیل خبری از www نیست.

 

چگونه آی دی ایمیل شخصی خود را انتخاب کنیم

نکته حائز اهمیت در انتخاب آی‌دی ایمیل شخصی این است که انتخاب نام و نام خانوادگی در اولویت است و بهتر است از آن‌ها در آی‌دی ایمیل خود استفاده کنید تا بتوانید در مکاتبات رسمی از ایمیل خود استفاده کنید.

مثلاً اگر نام شما علی محمدی است باید alimohammadi را به‌عنوان ‌ آی‌دی خود انتخاب کنید. حالا اگر این آی‌دی پر باشد، می‌توانید با کمی بالا و پایین کردن آن بالاخره آی‌دی خالی را پیدا کنید. مثلاً؛ ali.mohammadi، ali_mohammadi، alimohammadi1998، alimohammadi71، ali_mohammadi_1371. همان‌طور که می‌بینید با واردکردن عدد و خط فاصله می‌توانید به آی‌دی دلخواه خود برسید.

توصیه می‌کنم به‌هیچ‌عنوان از کلمات بی‌ربط در آی‌دی خود استفاده نکنید، چون در صورت استفاده در مکاتبات رسمی چندان وجهه جالبی نخواهد داشت. از نمونه‌های آی‌دی بی‌ربط می‌توانم ali_lover_1371 و ali_khafan_98 را مثال بزنم.

 

چگونه پسورد ایمیل شخصی خود را انتخاب کنیم

سعی کنید رمز عبور انتخابی شما ترکیبی از عدد و کلمه باشد و درعین‌حال چیزی باشد که آن را به خاطر بسپارید. مثلاً می‌توانید از ترکیب «کلمه-عدد-کلمه» استفاده کنید؛ کلمه اول نام یک فرد، سپس یک عدد خاص مرتبط با آن و سپس کلمه دیگری که آن دو قبلی را در ذهن شما به یکدیگر ارتباط می‌دهد.

در مورد مثال علی محمدی، تصور می‌کنیم که فرد موردنظر ما در سال ۹۴ در میدان ونک برای اولین بار همسر خود که عسل نام دارد را ملاقات کرده است. حالا رمز عبور او می‌تواند asal94vanak باشد. این رمز عبور هم از استحکام فنی لازم برخوردار است، هم علی داستان ما هرگز آن را فراموش نخواهد کرد و از همه مهم‌تر به عقل جن هم نمی‌رسد. برای محکم‌کاری بیشتر می‌توانید از علامت‌های مخصوص هم در رمز عبور خود استفاده کنید تا به یک رمز عبور ایدئال برسید، مثلاً؛ asal#94@vanak.

همه این‌ها را گفتیم، اما توجه داشته باشید که رمز عبور شما به‌گونه‌ای باشد که بدون نیاز به یادداشت کردن آن، بتوانید آن را به خاطر بسپارید و از همه مهم‌تر به‌هیچ‌عنوان از نام و یا تاریخ تولد خود در رمز عبور استفاده نکنید، زیرا به‌راحتی قابل پیش‌بینی است.

حتما ببینید

خرید جارو برقی رباتی هوشمند شیائومی

جارو برقی هوشمند شیائومی + فیلم

ربات جاروبرقی هوشمند شیائومی از روز اول با قدرت و قیمت پایین خود کاربران خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.