گوگل احتمالاً به‌زودی هوش مصنوعی رقیب GPT-4 را عرضه می‌کند

گوگل احتمالاً به‌زودی هوش مصنوعی رقیب GPT-4 را عرضه می‌کند

به نظر می رسد مدل زبان گوگل جمینی پیشرفت قابل توجهی داشته است و برای تعداد محدودی از توسعه دهندگان عرضه شده است.

در دنیای هوش مصنوعی و چت بات ها، بدون شک ChatGPT معروف ترین ابزار است. با این حال، شرکت های مختلفی می خواهند آن را به چالش بکشند که یکی از آنها گوگل است. گوگل می خواهد با مدل بزرگ زبان Gemini به جنگ با GPT-4 OpenAI برود و برد را قدرتمندتر از قبل کند.

ربات چت گوگل در حال حاضر در دنیای فناوری است که می تواند کارهای مختلفی انجام دهد. این چت بات بر اساس مدل بزرگ زبان PaLM 2 ساخته شده و نسبت به نسخه اصلی خود عملکرد قابل قبولی دارد اما نمی تواند با GPT-4 رقابت کند. در واقع، PalM 2 یک مدل چند وجهی نیست، بنابراین قابلیت های خارج از زمینه آن محدود است. اینجاست که Gemini وارد می شود.

برخی از توسعه دهندگان به مدل زبان Gemini دسترسی دارند

بر اساس گزارش جدیدی از Information، Gemini گوگل به نقطه عطفی رسیده است که آن را برای انتشار عمومی آماده می کند. چندین توسعه دهنده به این مدل زبان دسترسی دارند و می توانند از آن برای توسعه خدمات خود استفاده کنند. درست مانند رویکردی که گوگل برای بارد داشت.

این رویکرد به گوگل اجازه می دهد تا نسخه ای از هوش مصنوعی مولد با قابلیت ها و پیچیدگی های GPT-4 داشته باشد. با این حال، گزارش اخیر می گوید که توسعه دهندگان به نسخه محدودی از آن دسترسی پیدا کرده اند و خود گوگل در حال کار بر روی نسخه اصلی با همان قدرت GPT-4 است.

ما در حال حاضر نمی دانیم که تفاوت حجم بین نسخه کامل و محدود چقدر است. گوگل در کنفرانس I/O 2023 به طور خلاصه به Gemini اشاره کرد و آن را یک مدل عالی توصیف کرد. با این حال، تا زمانی که عمومی نشود، نمی‌توانیم آن را تأیید یا رد کنیم.

به غیر از کاربران معمولی، انتظار می رود Gemini برای مشاغل نیز در دسترس باشد. نسخه تجاری رایگان نخواهد بود و ویژگی های بیشتری را در اختیار افراد قرار می دهد.

گلدن آربیتراژ

حتما ببینید

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

با استفاده وبسایت فوق خفن tunefind به راحتی میتونی موسیقی فیلم ، سریال یا بازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *