وزیر ارتباطات خبر قطع اینترنت را تکذیب کرد

وزیر ارتباطات خبر قطع اینترنت را تکذیب کرد

سال گذشته او به صراحت گفته بود که هیچکس به دنبال قطع اینترنت نیست، اما چند ساعت بعد اینترنت موبایل قطع و ملی شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محدودیت و قطع اینترنت در برخی مواقع و برخی شهرهای کشور را در شبکه اجتماعی بومی تکذیب کرد.

طی ۲۴ ساعت گذشته خبری در شبکه های اجتماعی به نقل از وزیر ارتباطات بازنشر شد مبنی بر قطع اینترنت در برخی ساعات و برخی شهرهای کشور. روابط عمومی وزارت ارتباطات در واکنش به این خبر را تکذیب کرد. سپس «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات نیز در صفحه شخصی خود در یک تریبون محلی به این خبر واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

زارع پور در این خصوص گفت: برخی عادت دارند با تولید اخبار جعلی و روایات تحریف شده با ذهن مردم بازی کنند و تصویری مغشوش از حاکمیت اجرایی کشور به نمایش بگذارند. این خبر جعلی درباره «قطع اینترنت» نیز «روایت جعلی» مصاحبه روز چهارشنبه درباره اقدامات این وزارتخانه برای افزایش ظرفیت شبکه است.

وزیر ارتباطات خبر قطع اینترنت را تکذیب کرد

روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز در متن خودداری خود نوشت: «اختلال و محدودیت اینترنت تکذیب می شود. امروز برخی از خبرگزاری ها به نقل از وزیر ارتباطات مدعی شده اند که قطعی اینترنت در برخی استان ها و در مقاطعی اتفاق می افتد. این خبر تکذیب می شود و برداشت نادرستی از مصاحبه هفته گذشته وزیر در خصوص شرح عملیات افزایش ظرفیت شبکه کشور است.

حرامید به صحبت های زارع پور درباره قطعی اینترنت هفته گذشته اشاره می کند. وزیر ارتباطات در صحن هیئت دولت گفت: کاهش سرعت اینترنت در ساعات صبح روزهای آینده ادامه دارد.

«درحال توسعه شبکه مخابراتی کشور هستیم که قرار است ظرف ۶ ماه آینده ۵۰ درصد به ظرفیت لایه IP شبکه اضافه کنیم. ضمن اینکه تجهیزات جدید درحال قرارگرفتن در شبکه است.»

این در حالی است که وزارت ارتباطات قطعی اینترنت در روزهای آینده را که سال گذشته نیز شاهد آن بودیم، به شدت تکذیب کرده است. زارع پور در ۹ شهریور ۱۴۰۱ در حاشیه جلسه هیات دولت به صراحت گفت که «کسی نمی خواهد اینترنت را قطع کند». وزارت زیرمجموعه وی حتی با صدور بیانیه ای خبر احتمال قطع موقت اینترنت در روزهای آینده را تکذیب کرد. اما عصر همان روز اینترنت موبایل قطع و ملی شد.

این روال نزدیک به یک ماه به طول انجامید و آثار آن را می توان در گزارش های رسمی مانند گزارش ۱۴۰۱ ابر دراک مشاهده کرد.

گلدن آربیتراژ

حتما ببینید

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

با استفاده وبسایت فوق خفن tunefind به راحتی میتونی موسیقی فیلم ، سریال یا بازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *