ربات‌های تحویل غذا در آمریکا سرقت می‌شوند!

ربات‌های تحویل غذا در آمریکا سرقت می‌شوند!

ربات های تحویل غذا و مواد غذایی که راهی عالی برای رساندن سریع و کارآمد غذا به مشتریان هستند، این روزها با خشم برخی از مردم در ایالات متحده مواجه شده اند و تصاویری از خرابکاران منتشر شده است که با لگد و فضولی این دستگاه ها را می دزدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از IA، ربات های تحویل غذا و مواد غذایی راهی عالی برای رساندن سریع و کارآمد غذا به مشتریان هستند. شرکت های زیادی وارد این تجارت شده اند، مانند شرکت استونیایی بولت که در ژوئن ۲۰۲۳ اعلام کرد که با استفاده از ناوگانی از ربات های خودران، تحویل غذا به درب خانه ها را آغاز خواهد کرد.

این شرکت توانست این کار را با همکاری با شرکت رباتیک Starship Technologies انجام دهد که در سال ۲۰۱۹ ناوگانی از ربات های خودران را برای تحویل غذا به کالج ها در سراسر ایالات متحده معرفی کرد.

حمله خرابکاران به روبات های تحویل غذا

چنین سرمایه گذاری هایی با پیچیدگی هایی همراه است. به خصوص از آنجایی که اخیراً مردم در ایالات متحده به خرابکاری و سرقت این ماشین‌های کارآمد می‌پردازند و به طور بالقوه کسب‌وکار شرکت‌های کنترل کننده این ربات‌ها را خراب می‌کنند و همچنین به رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی آسیب می‌رسانند زیرا مجبور می‌شوند سفارشات مشتریان خود را لغو کنند.

KTLA5 در اوایل این ماه گزارش داد که ویدیوهایی از افرادی منتشر شده است که ربات‌ها را لگد می‌زنند و آنها را مجبور می‌کنند بسته‌ها را بدزدند یا به سادگی از بین ببرند.

البته هزینه مواد غذایی دزدیده شده توسط شرکت سازنده این ربات ها پرداخت می شود.

استیو آویلا، مدیر یک کافه در هالیوود می گوید: «ما باید غذا را دوباره درست کنیم، اما خوشبختانه برای انجام این کار پول می گیریم. من می توانم ببینم که شرکت های تحویل غذا با ربات چگونه می توانند از این موضوع آسیب ببینند، به خصوص که این ربات های تحویل دهنده بسیار گران به نظر می رسند.

در همین حال، Serve Robots، ارائه‌دهنده وسایل نقلیه تحویل خودکار در هالیوود غربی، به یک رسانه خبری گفت که علیرغم خرابکاری‌های اخیر، هنوز نرخ موفقیت تحویل ۹۹٫۹ درصد دارد.

اعمال اقدامات حفاظتی

شرکت های دیگر مانند Starship فوق الذکر اقدامات حفاظتی متعددی را برای جلوگیری و مقابله با این نوع خرابکاری و سرقت اعمال کرده اند.

به عنوان مثال، اگر کسی بخواهد این روبات ها را متوقف کند، ربات ها سعی می کنند از آنها فرار کنند و در اطراف آنها مانور دهند یا مؤدبانه از آنها بخواهند که دور شوند. در صورت بدتر شدن وضعیت یا دستکاری ربات، ربات ها آژیرهای بلندی دارند و هر حادثه ای به آن ها گزارش می شود.

استارشیپ در بیانیه ای اعلام کرد ربات های ما همیشه قفل هستند و ۱۲ دوربین دارند.

اگرچه هیچ دلیلی برای خشونت علیه این ماشین های کوچک اما مفید ذکر نشده است، اما می توان حدس زد که عده ای از این که چنین روبات هایی شغل انسان را به دست می گیرند عصبانی هستند. این ماشین‌ها انعطاف‌پذیرتر و کارآمدتر می‌شوند و مشاغل بیشتری را که قبلاً توسط انسان انجام می‌شد، جایگزین می‌کنند.

این موضوع باعث شده برخی نگران منبع درآمد و معیشت خود باشند. سایر خرابکاران ممکن است این را فرصت خوبی برای دریافت یک وعده غذایی رایگان بدانند، زیرا یک ربات نمی تواند با آنها سر و کله بزند.

در هر صورت دلیل این حملات هرچه باشد می توان حدس زد که این حملات تمام نشده و باید به هر قیمتی جلوی آن گرفته شود.

به عنوان گام بعدی، ممکن است عاقلانه باشد که مقامات برای هر گونه دستکاری در این روبات ها جریمه های سنگین و شاید حتی زندانی کنند. چنین اقدامی احتمالاً از خرابکاری های آینده جلوگیری می کند و ایمنی روبات های تحویل غذا و مواد غذایی را در همه جا تضمین می کند.

گلدن آربیتراژ

حتما ببینید

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

با استفاده وبسایت فوق خفن tunefind به راحتی میتونی موسیقی فیلم ، سریال یا بازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *