حراج دستکش‌های مخصوص مخترع ماوس

حراج دستکش‌های مخصوص مخترع ماوس

دستکش های ورودی کامپیوتر ساخته شده توسط مخترع موس به حراج گذاشته شده است.

به گزارش خبرکو و به نقل از نیواطلس، اگر تا به حال می خواستید یک جفت دستکش مرتبط با یکی از جهش های بزرگ در فناوری کامپیوتر داشته باشید، اکنون زمان آن فرا رسیده است، زیرا نمونه اولیه دستکش های تایپ توسط داگلاس انگلبارت طراحی شده و توسط والری اختراع شده است. Landau برای جایگزینی صفحه کلید به عنوان دستگاه رابط، آنها به حراج گذاشته شدند.

در ۹ دسامبر ۱۹۶۸، خبری توسط داگلاس انگلبارت منتشر شد که دنیای کامپیوتر را تکان داد. انگلبارت با الهام از مقاله ونوار بوش در سال ۱۹۴۵، خود را وقف اتصال مردم به پتانسیل عظیم رایانه ها با ایجاد رابط های جدید و پروتکل های نرم افزاری کرد.

نتیجه یک سخنرانی و ارائه ۹۰ دقیقه‌ای بود که از چندین دوربین تلویزیونی زنده، یک صفحه نمایش غول‌پیکر، و اتصالات رایانه‌ای از راه دور استفاده می‌کرد که پنجره‌های گرافیکی، فرامتن، گرافیک رایانه‌ای، ناوبری کارآمد و ورود دستور، ویدیو و موارد دیگر را به جهان ارائه می‌کرد. کنفرانس اولین ماوس کامپیوتر، پردازش کلمه، پیوند پویا فایل، کنترل‌های بازبینی و ویرایشگر مشارکتی بلادرنگ را در یک سیستم معرفی کرد.

حراج دستکش‌های مخصوص مخترع ماوس

با نگاهی به این رویدادها و ابزارهای امروزی، استفاده از این دموها سخت است، زیرا آنچه در سال ۱۹۶۸ انقلابی بود، امروز کاملاً عادی شده است.

با این حال، Engelbart نه تنها ماوس را معرفی کرد، بلکه یک دستگاه رابط را نیز معرفی کرد که هرگز آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفت. ما در مورد یک “صفحه کلید” صحبت می کنیم که شبیه نیمی از صفحه کلید ماشین تحریر است.

این صفحه کلید از یک پد پنج کلیدی تشکیل شده بود که باید زیر دست چپ کاربر قرار می گرفت و با فشردن کلیدها به ترتیب، کاربر می توانست تقریباً به همان سرعتی که در صفحه کلید وجود دارد، کلمات را وارد کند یا دستورات را صادر کند. با این کیبورد کاربر می تواند همزمان با کیبورد و ماوس کار کند.

البته این ابزار در واقع برای تکمیل عملکرد صفحه کلید و ماوس است نه جایگزینی آنها.

در نهایت با وجود تولید چندین نسخه، این کیبورد به جایی نرسید، اما انگلبارت هرگز از این ایده دست نکشید. در عوض، در سال ۲۰۰۷، در حالی که با همکار خود والری لاندو کار می کرد، کیبورد را به یک دستکش سیمی با یک نوار محافظ روی نوک انگشتان تبدیل کرد و آن را توسعه داد تا کاربر بتواند پیام ها و دستورات را با ضربه زدن روی شلوار تایپ کند. می تواند مدارهای الکتریکی را هدایت کند.

انگلبارت نمونه اولیه این دستکش را که در سال ۲۰۰۸ آن را “HandWriter” نامید، به طور عمومی نشان داد و مفهوم خود را برای ایجاد راهی برای تایپ پیام ها و دستورات در حال حرکت بدون استفاده از چشم توضیح داد. این صفحه کلید را به روز کرد تا با موبایل امروزی سازگار باشد. فن آوری.

البته، دست خط هرگز مورد توجه قرار نگرفت، اما با افزایش ابزارهایی مانند عینک واقعیت افزوده و مواردی از این دست، اگر روزی فردی را دیدید که روی نیمکت نشسته و به پایش ضربه می زند، خیلی تعجب نکنید، زیرا ممکن است این نشانه ای از بی تابی. ، اما ایمیل می نویسد.

لازم به ذکر است این دستکش ویژه در تاریخ ۴ مرداد ماه به حراج گذاشته خواهد شد.

گلدن آربیتراژ

حتما ببینید

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

با استفاده وبسایت فوق خفن tunefind به راحتی میتونی موسیقی فیلم ، سریال یا بازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *