بهترین روش شستن و نگهداری لباس های تیره

وای چرا لباسام خراب شد؟ چه چیز بدی بود ، من این همه پول بدست آوردم و هزینه کردم. هر لباسی که بخرم ، همان است ، کاش می توانستم کالای بهتری بخرم … عزیزم ، شاید روش شستشو و نگهداری شما اشتباه باشد ، این که هر کالایی را که می خرید بدون رنگ و آب بیفتد و قله های طلایی پیر شوند. موارد زیر را بخوانید و به یاد داشته باشید
یکی از مهمترین میزبانها کمرنگ شدن و کمرنگ شدن چادرهای سیاه یا لباس است. کمتر زن خانه داری مشکلی در شستن لباس های تیره ندارند. این لباس ها هنگام شستشو رنگ زیادی از دست می دهند و لباس ها بور و کدر می شوند. به نکات زیر توجه کنید.
هنگام شستن لباس های سیاه و تیره ، اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که لباس ها رنگ خود را از دست نمی دهند و قهوه ای نمی شوند. روش های مختلفی برای افزایش سرعت رنگ لباس های سیاه و جدید نگه داشتن آنها وجود دارد.

 

 

 

توصیه می کنیم ابتدا لباس های مشکی ، تیره و جین را با دست بشویید ، نه در ماشین لباسشویی. برای این کار لباس های تیره را در ظرفی که حاوی یک لیوان سرکه سفید و مایع ظرفشویی ، مایع ظرفشویی و آب سرد است بشویید و پس از نیم ساعت خیساندن لباس های مورد نظر در این محلول ، آنها را با آب سرد به آرامی بشویید. سرکه از تغییر رنگ جلوگیری کرده و لباس را براق می کند.

 

برای ثابت نگه داشتن رنگ لباس سیاه ، کمی نمک را در یک کاسه حل کنید و سپس لباس خود را به مدت پنج دقیقه در آن قرار دهید و سپس آن را بشویید. این کار را می توانید با سرکه نیز انجام دهید اما باید از سرکه سفید استفاده کرد. در گذشته از آب اسفناج آب پز برای این منظور استفاده می کردند.

اما امروزه مواد دیگری مانند شوینده لباس سیاه نیز در بازار وجود دارد. البته اگر این مایع در دسترس نباشد ، راه های دیگری نیز وجود دارد. ابتدا سعی کنید از آب سرد برای شستن لباس های سیاه استفاده کنید. آب سرد رنگ لباس را دائمی نگه می دارد و عمر آنها را طولانی می کند ، علاوه بر این به جای استفاده از پودرهای لباسشویی یا صابون ، از شامپو استفاده کنید تا رنگ لباس شما تثبیت شود و از باقی ماندن علامت های سفید روی آن جلوگیری کنید. از آنجا که لباس های سیاه تعریق را افزایش می دهند و بیشتر از لباس های دیگر باید شسته شوند ، بهتر است مراقب باشید پس از شستن موادی که اتو کردن آنها راحت تر است را انتخاب کنید.

 

بهترین روش شستن و نگهداری لباس های تیره

 

ممکن است لباس های شما ، به ویژه شلوار مشکی یا چادرها ، پرزهای زیادی بخورند و به دردسر بیفتند. برای جلوگیری از این امر ، هنگام شستن لباس های سیاه از نرم کننده پارچه استفاده کنید تا این ویژگی از بین برود.

 

 

 

همچنین به یاد داشته باشید که اگر لباسهای خود را در فضای باز خشک می کنید ، پس از شستن و خشک کردن لباسهای سیاه ، هرگز آنها را در زیر تابش مستقیم و مستقیم آفتاب آویزان نکنید ، زیرا این امر باعث خراب شدن رنگ آنها و بو می شود.

 

هرگز لباس های سیاه را آویزان نکنید تا در معرض تابش مستقیم آفتاب خشک شود

 

نحوه اتو کردن لباس های تیره و سیاه

نکته دیگری که باید در مورد لباس های سیاه به خاطر داشته باشید این است که وقتی آنها را اتو می کنید ، بیشتر تحت تأثیر برق گرفتگی قرار می گیرند. بنابراین بهتر است هنگام اتو کردن لباس ها را زیر و رو کرده و از داخل اتو بزنید یا هنگام اتو پارچه نازکی روی آنها قرار دهید تا اتو روی لباس قرار نگیرد و باعث براق شدن آن نشود و رنگ و شکل اصلی خود را داشته باشید.

منبع:

http://www.nazweb.ir/138345-the-best-way-to-wash-and-maintain-dark-suits.html

درباره‌ی فاکس نیوز

blank

حتما ببینید

زندگینامه بهنوش طباطبایی

عکسای بهنوش طباطبایی

زندگینامه و کارنامه هنری بهنوش طباطبایی نام : بهنوش نام خانوادگی: طباطبایی تاریخ تولد : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۶۰ در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *