انجمن واردکنندگان موبایل: مسئولان ارزبری زیاد را دلیل ممنوعیت واردات آیفون 14 به بعد اعلام کردند

انجمن واردکنندگان موبایل: مسئولان ارزبری زیاد را دلیل ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ به بعد اعلام کردند

با وجود اعلام این دلیل، همچنان شایعاتی مبنی بر ارتباط بین قابلیت اتصال آیفون های جدید به اینترنت ماهواره ای و ممنوعیت وجود دارد.

به نظر می رسد تا اطلاع ثانوی خبری از رجیستری آیفون ۱۴ نباشد. دبیر انجمن واردکنندگان موبایل در تازه ترین اظهارات خود دلیل ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ را بالا بودن نرخ ارز آنها اعلام کرد.

«مهدی آبکاری»، دبیر انجمن واردکنندگان گوشی تلفن همراه در گفت وگو با ایسنا، آخرین ممنوعیت واردات آیفون های جدید را تشریح کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد مشترک و ارائه راهکارهایی از جمله افزایش تعرفه واردات آیفون به مسئولان مختلف، گفت: در ماه های اخیر انتشار اخبار ضد و نقیض در این زمینه بازار را آشفته کرده است. اما در نهایت پاسخ کلی که به انجمن واردکنندگان موبایل داده شد این بود که نرخ ارز آیفون ۱۴ و ۱۵ بسیار بالاست.

آبکاری در پاسخ به این سوال که تفاوت قیمت آیفون ۱۳ با مدل های بعدی چقدر است، گفت: اکثر کسانی که قصد خرید آیفون ۱۲ و ۱۳ را داشتند محصول مورد نیاز خود را دریافت کردند و تقاضای آنها نسبت به مدل های جدید آیفون کمتر است.

به گفته دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، بحث دیگری که مسئولان در خصوص ممنوعیت واردات مطرح می کنند، اعمال تحریم و اقدام متقابل است: اساساً همه این اظهارات حاصل شنیده های مسئولان است.

آبگری هفته گذشته با اشاره به اینکه هنوز واردات تجاری و مسافری آیفون ۱۳ و پیش از آن انجام نشده است، گفت: واردات در این رده نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است و واردات تجاری از طریق رویه واردات از محل خود برای صادرات کاهش یافته است. عمدتا توسط افرادی که در زمینه صادرات فعال هستند ساخته شده است.

لازم به ذکر است که اگرچه علت نهایی چنین مشکلی همین است، اما گمانه زنی های دیگری مانند چالش اینترنت ماهواره ای نیز شنیده می شود. در صورت صحت، این اتفاق می تواند به زودی برای تمام گوشی های موبایل از برندهای دیگر بیفتد و مشخص نیست سرنوشت مصرف کنندگان و بازار موبایل چه خواهد شد.

گلدن آربیتراژ

حتما ببینید

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

ابزار پیدا کردن تیتراژ فیلم و سریال

با استفاده وبسایت فوق خفن tunefind به راحتی میتونی موسیقی فیلم ، سریال یا بازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *